Večer pěkných branek

Sparta se včera v rámci 35. kola (sakra, to to letí…) utkala potřetí v sezoně s Vítkovicemi, poprvé však doma. A potvrdila to, že na Ostravany bez Patrika Bartošáka se jí daří. Třetí výhra za tři body v sezoně proti dříve velmi neoblíbenému soupeři. Sparta zvítězila 5:3.

Vítězství se vůbec nerodilo lehce. Sparta jako kdyby poslední dobou první třetinu zaměnila za rozbruslení. Vítkovice byly po celou dobu první části lepší, naštěstí pro Spartu se ujala jen rána Bukartse (koho jiného, že?). Pak přišel dle rozhovoru s Robertem Říčkou trochu vítr v kabině a pomalu jsem začínal i Spartu poznávat. Po vyrovnání na 1:1 sice hosté opět dokázali odskočit na rozdíl jedné branky, ale rána kapitána na 2:2 je poslala zpět na zem. Sparta pak dokráčela k vítězství.

Byl to ze strany Sparty večer pěkných gólů. Nejkrásnější byl zároveň prvním. Nikoliv v zápase, ale pro Davida Vitoucha v extralize, k čemuž mu gratuluju. Udělal si z obrany Vítkovic i gólmana Svobody kužely a sólo završil zasunutím puku do branky. Robert Říčka se trefil dvakrát a jemu to přeju hodně. Strašně poctivej hokejista na černou práci. Dvakrát ho moc pěkně našel Míra Forman. Michal Řepík se zase blýskl výstavním blafákem.

Honza Košťálek se opět řešil na sociálních sítích. Sice završil brankový účet na 5:3 střelou přes celé hřiště do prázdné, lidé ale spíše mluvili o jeho hrubce před gólem na 1:2. Jo, byla to veliká chyba, ale myslím si, že Honza je v současnosti jeden z nejlepších hráčů a chyba, byť takováto, se občas stane. Co se týče Machyho, s gólama toho moc udělat nemohl, ba naopak ještě Spartu několikrát hodně podržel.

Sečteno podtrženo, Sparta vyhrála popáté v řadě. A zítra bude moci přidat zářez číslo šest v domácím utkání proti Kladnu. Byla by to taková hezká tečka za tímto úspěšným týdnem. Tak hurá pro tři body!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.