TELH36: Tam a zase zpátky

Devátý lednový den nového roku 2022 přinesl pro Spartu další extraligové klání. Na náš led přijel Motor České Budějovice. Soupeř, který nám ve dvou zápasech na jeho ledě nepovolil ani bod při skóre 2:7. Toto skóre se po včerejším zápase ještě více naklonilo na stranu Budějovic, které v Praze zvítězily 1:5.

Příběh tohoto zápasu přesně ukazuje, proč jsme tam, kde jsme. Sparta odehraje dva tři zápasy dobře a následuje výbuch. Jednou jedinkrát v této sezoně Sparta zvládla vyhrát čtyři a více zápasů v řadě, hned na začátku sezony. Varovný signál z Vítkovic, kdy jsme hráli špatně druhou třetinu, nestačil. Sparta tentokráte nezvládla dvě třetiny. Najednou se hra vypaří jak pára nad hrncem. Dokud nezvládneme pravidelně a po celý zápas hrát dobře, nemáme šanci na to bojovat o vyšší příčky. Zvlášť když nás tíží ta neskutečná osmizápasová série proher, což je cca 12 až 15 bodů mínus. Zatím se nám ještě nepovedlo ji vymazat vítěznou sérií. Co se týče neuznaného gólu, po odložení rudých brýlí musím uznat, že nebyl uznán správně. Byť doma padaly narážky na dvojici rozhodčích Jihočech – Slávista. Ale Hrachovina byl v brankovišti, Sobotka mu naprosto jasně, byť nechtěně, bruslí vzal hokejku a hned poté následovala střela právě na stranu, kde Hrachovina drží hůl. A vůbec, my se chceme vymlouvat na rozhodčí, když jsme dvě třetiny hráli šíleně, dostali jsme pět branek a dali jen jednu? A ten neuznaný gól byl jediná kloudná akce za čtyřicet minut hry?

Nejlepším hráčem Sparty, takový nejlepší z nejhorších, byl ve svém jubilejním pětistém zápase za Spartu Míra Forman. Bojoval, dokázal udržet puk, snažil se soupeřovu obranu rozhýbat a pokoušel se něco vymyslet. I přes to, že nebodoval, tak si myslím, že lepšího hráče nenajdeme. A rozhodně ho nenajdeme mezi brankáři. V bráně začal Saša a upřímně, až na čtvrtý gól, který tečoval Pavelka, jdou ty góly minimálně z části za ním. První si musí pohlídat, zvlášť když obránce zavřel přihrávku, při třetím by měl lépe číst hru a nenechat se vylákat a druhý… Koukat při takovém bordelu okolo branky na to, komu rozehrát, to je prostě hrubice. Po čtvrtém gólu ho nahradil Machy a asi si ještě teď říká, že by nejradši dokoukal zápas pod dekou. Jasně, ta střela zaplavala a pořádně zahla. Ale extraligový golman by si tohle měl pohlídat a jít tělem proti puku. Jeho gól. Bohužel, brankáři nás v této sezoně často drželi (vzpomeňme na Sašu v posledním zápase s Kometou), ale tenhle zápas jim vůbec nevyšel. Tak snad to bylo letos naposledy.

Chtěl jsem se podívat večer na NHL, ale po včerejší šmakuládě jsem rád, že Sparta hraje až v pátek a já si můžu dát detox. Ani zapínat NHL na Xboxu se mi teď nechce. Každopádně v pátek přijede hradecký Mountfield, který díky covidovým odkladům v Třinci a svým kvalitním výkonům vede extraligu. Sparta musí zapnout. Sparta se musí poučit. A hlavně, Sparta musí hrát celý zápas. Jinak, jak pravila slavná věštkyně Jolanda, vidím velký špatný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.