David Tomášek sparťanem!

Různé spekulace a „potvrzené zprávy“ o příchodu Davida Tomáška do Sparty po rozvázání smlouvy v Jyväskyle jsem v týdnu zaregistroval, nicméně až dnes, tedy v pátek 4.10. Sparta jeho příchod dotáhla do zdárného konce. A upřímně, udělalo mi to radost. Poprvé by se v dresu nejcennějším měl objevit v neděli na ledě Mladé Boleslavi. Ve Spartě měl podepsat smlouvu do roku 2022.

David je mladý útočník – pravák, který již je pravidelným reprezentantem, za tři sezony stihl v národním dresu 25 zápasů, ve kterých si připsal 12 bodů (6+6). V minulé sezoně zvládl v průměru přes půl bodu na zápas ve nejvyšší finské soutěži. Potenciál je v něm tedy veliký. A co od něho očekávám? Kromě bodů zejména velmi dobrý pohyb (bez dobrého bruslení by ve Finsku neobstál). Tak ať se mu u nás daří a dotáhne nás na místa, kde každý z nás Spartu vidí. Tedy na místa nejvyšší!

Foto: hcsparta.cz

Profil Davida Tomáška na Eliteprospects zde