Machy is back!

Pamatujete na tu slavnou scénu z Terminátora? Arnie vyleze, obličej napůl kovový a řekne proslulou větu „I‘m back!“ neboli „Jsem zpátky!“ Přesně toto si po uplynulém víkendu může říkat brankář Sparty Matěj Machovský.

Začátek sezony, všichni natěšeni, a pak to začlo. Nepříliš dobře pro sparťanského golmana, který inkasoval 12 branek ve dvou utkáních. Od vystřídání ve třetí třetině zápasu v Liberci dostával přednost Jakub Sedláček. Upřímně, zaslouženě. Poté Sparta jela do Karlových Varů a trenér Krupp ukázal na Machovského, patrně se slovy „ukaž, že to byla výjimka a že jsi připraven“. A Machy se jal dokazovat.

Dva zápasy během víkendu, 95,38% úspěšnosti a 1,5 průměr branek na zápas. Taková byla odpověď Machovského na úvodní nezdary. A Uwe Krupp má zamotanou hlavu. Sedláček nebo Machovský? Toť otázka. Uvidíme, jak toto parafrázované Hamletovo dilema Krupp vyřeší.

Foto: Facebook HC Sparta Praha