Milan Jurčina sparťanem!

Slovenská kolonie ve Spartě se rozšíří na čtyři členy, po Andreji Kudrnovi, Matúši Sukeľovi a Marku Ďalogovi, který prodloužil působení ve Spartě do repre pauzy, přichází na zkoušku Milan Jurčina.

Jurčina je urostlý defenzivní bek, který nabral spoustu zkušeností nejen v NHL. V šestatřiceti letech se stane nejstarším obráncem na soupisce. Měl by přinést do hry Sparty patrně nejen klid a zkušenosti, ale zejména tvrdou a poctivou defenzivní práci. Parametry na to má (193 cm, 110 kg).

Zkušební kontrakt podepsal do reprezentační přestávky, která započne 4. listopadu. Sparta do té doby odehraje sedm zápasů, ten poslední doma s Kometou Brno. Pokud si dobře pamatuju, Jurčina nosí číslo 68. Uvidíme, jaké číslo si vezme ve Spartě, přeci jen tady v Čechách se nošení dresu s tímto číslem bere téměř jako svatokrádež, pokud se nejmenujete Jaromír Jágr.

Foto: hcsparta.cz

Profil Milana Jurčiny na eliteprospects.com zde