Kohout vs. beránek

Sparta odehr…. navštívila v rámci 39. kola Olomouc. Bolelo z toho srdce, bolely z toho oči. Sparta zaslouženě prohrála 1:4. Bohužel, ani proti Olomouci nestačí hrát jen pět minut ve třetí třetině. Kohouti zaslouženě rozdrásali neškodného rudého beránka.

Kabinou Sparty mohla projít nějaká viróza, jak bylo naznačeno. Ale Sparta dostala všechny tři branky do sítě chráněné Machym (čtvrtý padl do prázdné) po individuálních chybách. U prvního gólu chyboval Pech, u druhého Koistinen (obránce před bránou MUSÍ zabránit útočníkovi hrát hokejkou) a u třetího Košťálek. U obránce bych si představoval lepší a rychlejší návrat do obrany. Bohužel to nebylo všechno, několik dalších hrubek v naší obraně soupeř nepotrestal. V první třetině jsme v obraně neměli okénka, ale výkladní skříně s vylepenou pozvánkou.

Dnes zaslouží pochvalu a obdiv všichni ti, kdo v Olomouci hlasitě Spartu podporovali. Byli jste slyšet! Ale jinak bída a zmar. Člověk měl chuť během zápasu bouchnout lahev archivního kyanidu a zakousnout k němu trochu toho arzenu. Zmar a bída. Vzhledem k tomu, že jsem dnes mohl jen koukat na Hokejce, dalo mi veliké vnitřní přesvědčování, abych přenos nevypnul. Bohužel, v poslední době ne poprvé. Takovýhle výkon v neděli stačit nebude. Teda, na plzeňskou desítku možná ano…

P.S. v aktuální formě v posledních pěti zápasech patří Spartě krásné 12. místo se ziskem pěti bodů. Tyto zápasy jsme hráli s Vítkovicemi, Kladnem, Zlínem, Pardubicemi a Olomoucí. Tato forma se dá přirovnat jen k formě na bábovku ve tvaru kosočtverce s prasklinou uprostřed…