Zemřel Jaroslav Šíma

Černý šíp dnes zasáhl sparťanská srdce. Ve věku 76 let zemřel člen Klubu legend HC Sparta Praha, legendární tvrdý a nesmlouvavý obránce a ikona Sparty, Jaroslav Šíma.

Jaroslava Šímu jsem vzhledem ke svému věku na ledě nezažil. Můj táta ano. Pokaždé, když na Šímu přijde řeč, mluví o něm s ohromným zápalem. Například o tom, jak fanoušci s napětím čekali, až se minutu po svých spoluhráčích vynoří z útrob Sportovní haly muž v bílé helmě. A také o jeho tvrdé a čisté hře, díky které byl mnohými nenáviděn, ale Sparťany milován.

Pane Šímo, stal jste se nejen legendou našeho milovaného klubu, ale pro spoustu z nás i bohem, což jste mohl slyšet při pokřiku „Šíma není člověk, Šíma je bůh!“ Za vše, co jste pro Spartu udělal, si zasloužíte nejhlubší poklonu a respekt. Pozdravujte ostatní legendy ve sparťanském nebi. Vy, který jste dokázal, že bůh nemusí být nadpřirozená bytost, ale může se jím stát i smrtelník, v nebeské šatně jistě najdete místo. Odpočívejte v pokoji.

Foto: hcsparta.cz